Chcesz otworzyć pralnie - sprawdź o czym musisz pamiętać

Jeśli chcesz, żeby Twoim biznesem stało się pralnictwo musisz zapoznać się z tym jak funkcjonuje taka firma, jej asortymentem oraz funkcjonowaniem sprzętów. Kiedy już będziesz bogatszy o tę wiedzę, będziesz mógł bez większych problemów zaangażować się w proces tworzenia takiego przedsiębiorstwa. Zanim jednak przejdziesz do rejestrowania swojej działalności ,musisz wiedzieć, co tak naprawdę jest potrzebne do wystartowania z firmą oferująca usługi pralnicze. Pierwszym elementem Twojej historii jest zapoznanie się z listą sprzętu pralniczego i jego zastosowaniem. Jeśli zrobisz to dobrze, połowa sukcesu za nami. Druga połowa, to zorganizowanie przestrzeni lokalu w sposób zgodny z normami reprezentowanymi przez zasady BHP, sanepid oraz straż pożarną. Jeśli te dwie połowy będą ze sobą złączane w odpowiedni sposób, możemy zaczynać!

Jaki sprzęt jest Ci potrzebny do otworzenia pralni?

pralki przemysłowe

Na początek przyjrzyjmy się temu co w pralnictwie jest niezbędne, a mianowicie temu, jakie rodzaje pralni możemy spotkać na rynku oraz jakie sprzęty musi ona zawierać, aby była zgodna ze standardami jakości innych pralni obecnych na rynku. Do dwóch głównych rodzajów pralnictwa należą pralnie wodne oraz pralnie chemiczne. Różnią się głównie tym, że w pralniach chemicznych proces czyszczenia odbywa się bez użycia wody. W pralniach często spotykamy się z pralkami przemysłowymi, które od zwykłej pralki różnią się przede wszystkim mocą, bardzo wysoką temperaturą, w której odbywa się pranie, a także ilością obrotów bębna, która jest znacznie większa niż w tradycyjnych pralkach. W tym miejscu warto również wspomnieć o suszarkach przemysłowych. Są wykorzystywane często w przemyśle włókienniczym, ale nie tylko. Ich moc jest znacznie większa niż w tradycyjnej suszarce oraz wykorzystują wymuszony przepływ powietrza. Pralnie przemysłowe mogą więc przyjmować dużą ilość towaru do prania i wykonywać usługę w dużo szybszy i skuteczniejszy sposób używając do tego powyższych urządzeń pralniczych. Jednak pralnictwo to nie tylko firmy oferujące pranie i suszenie przemysłowe, to także mniej zaawansowane urządzenia i akcesoria pralnicze.

pralki przemysłowe

Klasyczne pralnie obecne w większości większych miast oferują korzystanie z pralki i suszarki, ale również z pralko-suszarki. Jest to urządzenie, dzięki któremu nie musisz już dostawiać kolejnego sprzętu w postaci suszarki, a możesz wykonać zarówno pranie jak i suszenie za jednym razem. Jednak rzeczą jak najbardziej niezbędną w pralni jest stół do prasowania. Po wyciągnięciu ubrań z suszarki lub pralko-suszarki trzeba je wyprasować. Temu właśnie mają służyć akcesoria pralnicze w postaci np. stołu do prasowania. Jednak gdy zdecydujesz się na pralnię przemysłową, prosty stół do prasowania nie wystarczy! Do tego posłuży Ci urządzenie, jakim jest magiel elektryczny. Pozwala on na wyprasowanie tkanin o dużej powierzchni. Zapewnisz w ten sposób swoim klientom profesjonalny zakres usług pralniczych. Wracając do pralki i suszarki, potrzebujesz także ramy łączącej pralkę z suszarką zwany również łącznikiem uniwersalnym. Warto zastanowić się także nad szafą suszącą, która może również pomóc klientom korzystać z usług pralniczych w komforcie. Ważna jest dbałość o szczegóły w postaci zapewnienia klientom korzystania z usług firmy w wygodny sposób. Każdy dla kogo pralnia jest codziennością ma swój określony system działania w takim miejscu przede wszystkim jeśli chodzi o korzystanie z określonych sprzętów. Dla jednych klasyczna pralka będzie wystarczająca, a inni będą potrzebować bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań w postaci np. pralko-suszarki. Warto więc rozważyć każdy z powyższych sprzętów i dostosować ich obecność do potrzeb klientów w danym mieście. Akcesoria do prania w postaci detergentów są również ważne. Pralnie zazwyczaj oferują profesjonalny proszek do prania dzięki, któremu plamy odchodzą w niepamięć, a po wszystkim istotne jest używanie tabletek odświeżających do pralki. Zbliżając się do końca listy potrzebnych urządzeń pralniczych, nie możemy zapomnieć o wózkach na pranie. Szczególnie polecam wózek siatkowy Duco. Służy on do transportowania tkanin, ubrań lub jakichkolwiek materiałów przeznaczonych do prania. Swoje zastosowanie może mieć zarówno w pralniach wodnych jak i chemicznych, a jego pojemność pozwala na przemieszczanie prania bez większego wysiłku.

Co oprócz sprzętu?

Sprzęt już skompletowany, chęci są, więc co jeszcze? Aby pralnia była zdatna do użytku, należy pamiętać o zasadach BHP oraz o tym, aby sam lokal był przystosowany do wykonywania tego rodzaju usług. Warto więc wybrać się na konsultację z architektem, który wykona projekt koncepcyjny obiektu, aby był on zgodny z normami przedstawianymi przez sanepid, straż pożarną oraz ogólnie przyjęte zasady BHP. Mając zapewnione powyższe normy, możesz zacząć myśleć nad startem działalności swojej nowej firmy.

2023-09-28

Copyright 2015 LODO. Wszelkie prawa zastrzeżone

Czas generowania: 0.003 sek

Projekt: www.8k.com.pl

Wykonanie: www.kotnis.pl