Piece konwekcyjno-parowe. Najlepszy piec do gastronomii.

Piece gastronomiczne konwekcyjne parowe to rządzenia, które cechują się uniwersalnością i ekonomicznością. Piec konwekcyjno parowy to inwestycja na bardzo długie lata. Można w nich zarówno piec, smażyć, jak i grillować, co bez wątpienia stanowi ogromne udogodnienie w gastronomii. Co ciekawe, oprócz tego można w nich także dusić i odgrzewać potrawy w taki sposób, aby smakowały zupełnie tak, jakby zostały dopiero co przyrządzone. Czy piec konwekcyjno parowy to najlepsze rozwiązanie?

Piec konwekcyjno Parowy

Piece konwekcyjno parowe- Ogólna charakterystyka

Właściciele lokali gastronomicznych z pewnością wiedzą, czym jest piec do restauracji konwekcyjno parowy. To urządzenia, które umożliwiają przygotowanie, a także odgrzewanie potraw w taki sposób, aby smakowały jak najlepiej. Potrawy, które przygotowywane są w piecach tego typu, są znacznie zdrowsze, niż gdyby zostały upieczone na patelni. Dlaczego tak się dzieje? Piece gastronomiczne konwekcyjno parowe umożliwiają zachowanie najwyższej jakości pożywienia. Zachowują wyrazisty kolor i nie tracą cennych właściwości. 

W jaki sposób działają piece konwekcyjno parowe?

W piecach tego typu wytwarzana jest para, która chroni potrawy przed ryzykiem wysuszenia. Cyrkulacja gorącego powietrza umożliwia dokładne ogrzanie jedzenia, aby gorące powietrze równomiernie się po nim rozchodziło. Równomierna temperatura w komorze sprawia, że żaden kawałek mięsa nie zostanie pozostawiony w niskiej temperaturze. Bardzo często zjawisko to można spotkać na patelni, na której jeden kawałek może wręcz się przypalić, natomiast inny kawałek może zostać niedopieczony. Piec do restauracji konwekcyjno parowy pozwala a idealne wypieczenie mięsa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. 

Zalety pieca konwekcyjno parowego

Wiadomo już, w jaki sposób funkcjonują piece konwekcyjno parowe. Jakie można jednak wymienić zalety rozwiązania tego typu? Istotna jest w tym przypadku energooszczędność urządzeń tego typu, która generuje mniejsze rachunki za prąd, niż w przypadku innych rozwiązań. Oczywiście niekwestionowaną zaletą w tym przypadku jest także możliwość dokładnego upieczenia i ogrzania potraw różnego rodzaju. Dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technologii, przygotowanie dania w piecu tego typu zajmuje znacznie mniej czasu i jest lepsze jakościowo, niż w przypadku obróbki klasycznej. Dzięki funkcji naparowywania komory, piec konwekcyjny zyskał nowe możliwości obróbki termicznej. Ze względu na odtłuszczanie i poziomą cyrkulację powietrza w piecu można przygotować różne potrawy, a zapach z nich nie przeniesie się w żadnym stopniu na inne potrawy. Zaletą pieca konwekcyjnego jest także stosunkowo niska awaryjność. Przekłada się na nią prosta formuła, budowa, a także stosunkowo niewiele elementów konstrukcji, które mogłyby ulec zniszczeniu. 

Piec konwekcyjny a zdrowe odżywianie

Zdrowy styl życia staje się coraz powszechniejszy. Współcześnie zwracamy ogromną uwagę do tego, co jemy i jakie właściwości ma dana potrawa. W piecach konwekcyjno parowych przyrządzone potrawy zachowują swoje właściwości nawet wtedy, kiedy zostają poddawane intensywnej obróbce cieplnej. Para wodna zlokalizowana we wnętrzu urządzenia odpowiada za równomierne rozprowadzenie ciepłe oraz zyskanie dania najwyższe jakości. Piec do gastronomii tego typu sprawdzi się nie tylko w przypadku sal bankietowych, ale także restauracji, na przykład ze zdrową żywnością. To przyszłościowe rozwiązanie, które może pozwolić na zainkasowanie sporych sum pieniędzy.

Piece konwekcyjno parowe —  Regeneracja

Istotną funkcją w przypadku pieców konwekcyjno parowych jest regeneracja. Polega ona na tym, że w piecach tego typu można przygotować potrawy bez utraty ich walorów smakowych. Nie trzeba się tutaj obawiać także o wysuszenie dań. W przypadku poprawin, na których najczęściej podawane są potrawy z wesela, w wielu przypadkach podawane dania cechują się suchością i niską jakością. Piece do gastronomii konwekcyjno parowe to gwarancja najwyższej jakości. Regeneracja to nic innego, jak poddawanie obróbce dań, które po procesie pozostają miękkie i świeże. 

Piece konwekcyjno parowe a proces iniekcji

Iniekcja to nic innego niż wytwarzanie się pary wodnej we wnętrzu pieca. Iniekcja możliwa jest dzięki zaprojektowanym łopatkom wewnątrz urządzenia. Leje się tam mała ilość wody, natomiast za pomocą łopatki woda ta jest wprowadzana do miejsca z grzałką, która umieszczona jest wewnątrz wentylatora. W taki sposób powstaje para, która dzięki wentylatorowi rozprowadza się po całym piecu, odgrzewając każdą umieszczoną w nim potrawę. Piec konwekcyjno parowy to jedna z najlepszych inwestycji, na jaką można pozwolić sobie w swoim przedsiębiorstwie gastronomicznym. 

O czym pamiętać podczas zakupu pieca konwekcyjno parowego?

Piec konwekcyjno parowy to urządzenie, które przez wiele lat będzie służyło w danym lokalu gastronomicznych. Ze względu na fakt, iż w pewnym sensie jest to inwestycja długoterminowa, podczas zakupu należy kierować się istotnymi aspektami, takimi jak funkcje grzania, dodatkowe elementy wyposażenia pieca, czy jego wielkość. Kupując nieco większy piec, możemy umieścić w nim znacznie więcej potraw, niż w mniejszych wariantach. Prowadząc niewielki lokal gastronomiczny, zakup pieca może okazać się niepotrzebny. Urządzenia te dedykowane są w przypadku ich dużych ilości. Dzięki przyspieszonej obróbce termicznej możliwe jest mniejsze zużycie tłuszczu, nawet do 95%.

Użytkowanie pieca konwekcyjnego a szkolenia

Obsługa pieca konwekcyjno parowego wymaga nieco większej atencji, a także umiejętności obsługi. To zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia, których obsługa powinna następować po przejściu odpowiedniego szkolenia. Dzięki niemu jakość wydawanych potraw będzie cechowała się najwyższą jakością, gdyż proces ogrzewania nie będzie przebiegał w sposób nieodpowiedni i nieprzemyślany. Podczas użytkowania pieca ważna jest umiejętność jego obsługi, a także higiena pracy. Wraz z upływem czasu proces przyrządzania potraw w piecu powinien być jednak krótki, a jakość dań powinna cechować się najwyższą jakością. 

2020-04-14

Copyright 2015 LODO. Wszelkie prawa zastrzeżone

Czas generowania: 0.001 sek

Projekt: www.8k.com.pl

Wykonanie: www.kotnis.pl