Chłodziarka medyczna do bezpiecznego przechowywania substancji wrażliwych na temperaturę

Poszukując nowoczesnych rozwiązań na potrzeby współczesnej farmaceutyki i medycyny, nie sposób nie dostrzec częstego wykorzystania urządzeń do przechowywania leków, pracujących w niskich temperaturach chłodzenia. Praktyczną ochronę trwałości i właściwości preparatów jest w stanie zapewnić chłodziarka medyczna, która sprawdza się nie tylko w aptekach. Prosta obsługa, wysoki stopień szczelności, jak również szeroki zakres temperatury sprawiają, że można w nich trzymać nawet najbardziej wrażliwe substancje. O opłacalności tego rodzaju sprzętu przekonało się wielu lekarzy i farmaceutów, dbających o bezpieczeństwo i higienę pracy w zmiennych warunkach środowiska. 

Chłodziarka farmaceutyczna w praktyce - specyfikacja techniczna i zasada działania

szafa chłodnicza stalgast

Jeśli zależy nam na długotrwałej efektywności środków leczniczych, powinniśmy zadbać o profesjonalne zaplecze techniczne, dostosowane do właściwości każdej posiadanej substancji. Niektóre z nich (jak newralgiczne termicznie leki czy szczepionki) wymagają regularnego utrzymywania w chłodnych i suchych warunkach, które cechuje odpowiednia skala temperatur. W tym celu stosuje się wyłącznie sprawdzone urządzenia, wykonane z trwałych i energooszczędnych materiałów, posiadających przystępną formę konfiguracji. Znaczenie ma także profil i pojemność przestrzeni użytkowej, za którą odpowiadają szuflady, półki czy organizery. Wszystko po to, aby bez względu na miejsce i sposób zastosowania, zapewnić najlepsze możliwe warunki laboratoryjnym produktom medycznym. 

Nowoczesna chłodziarka apteczna to urządzenie, którego część robocza (wewnętrzna) zbudowana jest głównie z aluminium, zabezpieczona stalowymi lub szklanymi drzwiami. Za sprawą elementów, wykonanych z wytrzymałego termicznie inoxu (stal nierdzewna), możliwe jest przechowywanie środków, wymagających niskich temperatur otoczenia i szczelnego zamknięcia. Chłodziarki te wyposażone są w dedykowany sterownik temperatury, który w bezpieczny sposób można obsługiwać z pozycji zewnętrznego wyświetlacza (LED). Dzięki sprawnemu systemowi chłodzenia, wewnętrzne komory niemal natychmiastowo reagują na każdą możliwą konfigurację, dostosowując określone ciepło w środkowej części lodówki. Co ważne, regulacja temperatury (tak jak w klasycznych lodówkach) ma ściśle określony zakres, a wprowadzanie wszelkich zmian odbywa się z precyzyjnością stale przypisanego przedziału. Popularnym wariantem tego typu rozwiązań jest instalacja chłodzenia, kompatybilnego termicznie od 0°C do +10°C, gdzie modyfikacji ustawień dokonuje się z dokładnością do 0,1°C.

Przestronne wnętrze chłodziarek ma ergonomiczną postać, zaczerpniętą z wysokiej jakości sprzętu o charakterze laboratoryjnym (np. lodówki lekarskie, szafy chłodnicze). Z tego powodu, ich surowo wyglądające komory cechuje nieinwazyjne i przystępne zamykanie z wykorzystaniem fabrycznie stworzonego klucza. Istota wykorzystania i zmienne warunki pracy mogą powodować systematyczne zapotrzebowanie na szereg dodatkowych gabarytów bądź modyfikacji. Profil techniczny każdej medycznej chłodziarki nie jest wyborem ostatecznym, przez co (w miarę możliwości pojemności i wagi) można go modyfikować dowolnie.

Na rynku produktów do wyposażenia gastronomii aptek i firm z dziedziny farmacji, szeroko stosowane są bowiem druciane półki z kompletami prowadnic. Co istotne, ich montaż nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani konstruktorskiej wiedzy. To samo dotyczy kwestii wykonywania pomiaru temperatury, który uzyskuje się fabrycznie nawet w 9 punktach wewnętrznej przestrzeni chłodziarek (układ roboczy - naroża, środek geometryczny).

 

Chłodziarka medyczna jako narzędzie pracy - dostępne warianty, miejsca zastosowania

Chłodziarka farmaceutyczna wykorzystywana jest wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność przechowywania leków i innych produktów medycznych (np. szczepionek). Z powodzeniem korzysta się z niej nie tylko w firmach farmaceutycznych i aptekach, ale również w miejscach masowego leczenia chorych, takich jak kliniki czy szpitale. Poprzez realizowane standardy automatyzacji (kwalifikacje IQ, OQ, PQ), a także atrakcyjne parametry (energooszczędne zasilanie, nadtemperaturowa ochrona) służy jako przechowalnia substancji do prowadzenia badań czy testowania środków chemicznych. Pod względem przydatności i wymogów, produkt ten może bez problemu konkurować z bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami farmaceutyki (szafy chłodnicze laboratoryjne, witryna chłodnicza itp.). Na uwagę zasługuje fakt, że jej oryginalną wersję konstrukcji, można wzbogacić o pomocne akcesoria zarówno do wnętrza (statyczne), jak i na zewnątrz (mobilne). 

Bardziej zaawansowane odmiany chłodziarek dysponują elementami pojazdów (wbudowane kółka jezdne), a także funkcją automatycznego odszraniania. Produkty te można zakupić osobno lub w zestawie z przedmiotem dodatkowego wyposażenia, oferowanym na życzenie klienta (m.in. stolik z kółkami, stelaż z kółkami). Warto jednak pamiętać, że osiągnięcie tego rodzaju korzyści wiąże się z dodatkowymi kosztami, a wszelkie udogodnienia dostępne są jedynie w momencie składania zamówienia. 

         

 

 

2021-12-03

Copyright 2015 LODO. Wszelkie prawa zastrzeżone

Czas generowania: 0.005 sek

Projekt: www.8k.com.pl

Wykonanie: www.kotnis.pl